Wordapp Koçluk Rehberi - Wordapp

Koçluk Yapma

 

En deneyimli Wordapperlarımız koçluk yapabilirler. Koç olabilmek için, yayıncılardan düşük red oranı almış ve diğer Wordapperlara verimli geri dönüşler yapmış olmanız gerekir. Bir koç olarak en önemli göreviniz, yeni yazarlara Wordapp’i anlatmak ve sevdirmektir.

Bir çaylaktan gelen metni düzenlerken, dostane ve davetkar olmalısınız. Yazarı, sizden rahatlıkla yardım isteyebileceği ve size sorular sorabileceği konusunda yüreklendirin. Metin ne kadar kötü olursa olsun, çaylakların kendilerinden beklenenin ne olduğunu bilmediklerini hatırlamalıyız. Siz, bazı şeylerin ne kadar “net ve kesin” olduğunu bilseniz bile, onlar henüz sizin bildiklerinizi bilmiyorlar.

Bir yazar olarak Wordapp’teki göreviniz kusursuz metinler teslim etmek olsa da, bu durum çaylaklar için her zaman geçerli değildir. Bir kişi bir yerde tamamen yeni ise, orada öğreneceği çok şey vardır. Uygulamayı kandırmak zor, Wordapp kendi dil kurallarına sahip, projelerin kuralları var ve siz de bir koç olarak ana diliniz üzerinde büyük bir hakimiyete sahipsiniz… Tüm bunlar bir çaylağın üstesinden gelebileceğinin çok daha fazlasıdır, işte tam da bu nedenle ona yardımcı olmalısınız.


Nasıl mükemmel bir koç olunur:

 

  • Yeni yazarlara uygulamanın nasıl çalıştığını gösterin ve onlara uygulamayı sevdirin!
  • Koçluk görevlerinizi 24 saat içinde tamamlayın.
  • Ana dilinde yazmayanları veya yazma becerisi olmayanları işaretleyin (çünkü Wordapp bir dil okulu değil).
  • Her zaman insanlara bir şans verin! Yaptıkları dil hatalarını, bunların önemli olduğunu ve kendilerinden neler beklendiğini açıklayın. İlerleme kat edemedikleri takdirde onları işaretleyebilirsiniz.
  • Geri bildirim yaparken, yazara ve göreve uygun bir üslup kullanın.
  • Wordapp ruhunu her zaman hatırlayın – iyilik yap iyilik bul.
meltem

This entry has 0 replies

Comments are closed.