Wordapp: Toplu, SEO uyumlu içerik üretme platformu!
Seo uyumlu içerik

Günümüz pazarlama stratejileri diğer bütün alanlarda ve pratiklerde olduğu gibi teknolojiyle pozitif korelasyon ilişkisi içindedir. Bu ilişki konvansiyonel pazarlama yöntemlerinin değişmesine, içerik piyasasının büyümesine ve web sitelerinin SEO uyumlu içerik ihtiyacını edinmesine neden olmuştur. Web sitelerinin trafiğini arttırmak, firmalar için elzem bir hale gelmiştir. Peki SEO nedir? SEO (Search Engine Optimization), arama motorlarında üst sıralara çıkmak için uygulanan site içi ve dışı optimizasyon yöntemlerine denir. Arama sonuçları sıralamasında yer almak Google bot’ları tarafından index’lenen web sitenizin SEO uyumuna bağlıdır. Ayrıca ne kadar çok kullanıcı sıralamada web sitenize erişim sağlar ise Google bot’ları web sitenizi arama sonuçlarında daha da öne atacaktır bu da doğası gereği web sitenizin trafiğini artacaktır fakat elbette arama sonuçlarında yukarı çıkmak dönüşüm oranınızı arttırmanız için yeterli değildir.

SEO uyumlu içerik yazımı

Doğru SEO çalışması ve SEO uyumlu içerik yazımı sanıldığı kadar zor değil. İlk etapta yapmanız gereken şey hedef kullanıcı kitlenizi göz önünde bulundurarak bir anahtar kelime(focus keyword) belirlemek. Yüksek arama hacimli anahtar kelimeler popüler olmalarından arama sonuçları üzerindeki rekabet daha yoğundur ve içerik sayısı üzerinden trafikte üstünlük elde edebilirsiniz. Düşük arama hacimli anahtar kelime kullanımı ise rekabeti düşürürken spesifik aramalarda web sitenizin daha yukarıda yer almasını sağlar. İkinci adımda anahtar kelimenizin içeriğiniz içinde kaç kez kullanacağının belirlenmesidir. Anahtar kelimenizin sık kullanımı (spam) çok kısa vadede trafiğinizi arttırır fakat web sitenizin Google bot’ları tarafından “spammy” olarak index’lenmesi ve arama motoru sıralamalarında web sitenizin geri düşmesine sebep olur. Üçüncü ve en önemli husus ise içeriğinizin özgün olmasına özen göstermektir. Özgün SEO uyumlu içerik Google’ın sizin sitesini pozitif ayrıştırmasını sağlar. Ne kadar çok kullanıcı özgün içeriğiniz sayesinde sorusuna cevap bulursa Google bir sonraki aramada web sitenizi o kadar çok öne çıkarır.

SEO uyumu ve dönüşüm oranına etkisi

SEO uyumlu web sitenizin organik trafiğinizi arttıracağı daha önce bahsettiğim gibi bilinen bir gerçek fakat sadece organik trafik, dönüşüm oranınızı arttırmak için yeterli mi? Dönüşüm oranı, ürününüzü veya servisinizi satın alan kullanıcı sayısının web sitenizi ziyaret eden toplam kullanıcı sayısına olan oranıdır. SEO uyumlu içerik ile kullanıcıyı Google aramasında sayfanıza tıklamaya teşvik edecek Meta başlığı ve Meta tanıtımı yazıları dönüşüm oranınız üzerinde doğrudan etkiye sahiptir. Uygun meta başlığında mutlaka anahtar kelimenizi kullanmalısınız. Meta tanıtımında ise içeriğinizin çok kısa bir özeti ve anahtar kelime kullanımı kullanıcının sitenizi ziyaret etmesine teşvik edecektir. SEO kesinlikle dönüşüm oranınız üzerinde pozitif bir etki sağlar fakat sadece SEO uyumlu içeriklerle dönüşüm oranınızı arttırmanız söz konusu değil. Web sitenizin kullanıcı dostu arayüzüne sahip olması navigasyonun iyi, görsel kullanımının uyumlu olması gerekmekte. Kullanıcıyı aksiyon almaya teşvik etmek (Conversion Rate Optimization) farklı bir pratik olarak adlandırılsa da, bu SEO ipuçları dönüşüm oranınızı arttırmakta yardımcı olacaktır.

Wordapp’te biz ne yapıyoruz?

Wordapp’te biz; 25 dilde özgün, SEO uyumlu içerik ve çeviri yapıyoruz. Yazılımımız, hazırladığımız talimatları anahtar kelimelerle görev olarak platforma yüklemeye ve ana dilinde içerik yazar ve editörlerin görev üzerinde çalışabilmelerine olanak sağlıyor. Yazar ve editör grubumuzun tamamı freelancer’lardan oluşmakta ve yazar editör sayımız gelişen freelancer ekonomisiyle her geçen gün artmaktadır. Freelancer yazar ve editörlere sahip olmak çok fazla sayıda içeriği özgün ve SEO uyumlu üretebilmemizi ve teslim edebilmemizi sağlıyor. İçerik(görev) için belirlediğimiz kuralları sağlamadan içeriği teslim edemeyen yazar ve editörler havuzu, Wordapp’in ayrıca bir kontrol gerektirmeden kendi kendine işleyen bir platform olmasını sağlıyor. SEO optimizasyonu yapılmış web sitenize kısa sürede yüksek sayıda özgün içerik eklemek web sitenizin dönüşüm oranı üzerinde kesinlikle pozitif bir etki yaratacaktır!

meltem

This entry has 0 replies

Comments are closed.