Google Reklam Denemeleri - Wordapp

ADS GETİRİNİZDE KESİNTİSİZ ARTIŞ

 • Kesintisiz
 • Otomatik
 • Aylık
 • Risksiz!
NASIL OLDUĞUNU GÖRÜN

ONLINE İŞLETMELER

Online işletmeler için ilk erişim 5 Aralık’ta açılacaktır. İlk ay işletmeler için ÜCRETSİZ.

FREELANCE

En iyi reklam metin yazarı siz misiniz? Diğer yazarlarla rekabet etmek ve her ay bonus kazanmak için şimdi bekleme listesine kayıt olun.

WORDAPP SPLIT ADS PAKETLERİ

Nasıl Çalışır?

Geleneksel Süreç

  • Manuel sipariş ve teslimat
  •  Yüksek maliyet
  •  Sınırlı seçim imkanı
  •  Kesin olmayan sonuçlar
  •  Yüksek risk

Wordapp Ads

  •  Global
  •  Kesintisiz
  •  Otomatik
  •  Yaratıcı
  •  Risksiz

3 ADIMDA

GOOGLE REKLAM GETİRİLERİNİZİ ARTIRIN

Eğer geleneksel reklam metni süreci ile ilgili sıkıntılar yaşıyorsanız, Wordapp devrimsel çözüm yöntemi ile yardımınıza koşuyor: Wordapp Ads

GOOGLE ADS HESABINIZI BAĞLAYIN

Google kampanyanızı wordapp.com’a bağlayın ve denemeleriniz için değişkenlerinizi belirleyin

KAZANANAN REKLAMLAR OTOMATİK SEÇİLİR

5-15 gün içinde Google otomatik olarak denemelerin sonuçlarını sunar ve Wordapp ödemeleri yazarlara dağıtır.

REKLAM METİNLERİNİZİ TESLİM ALIN

Dünyanın dört bir yanından gelen metin yazarları birkaç saat içerisinde reklam metinlerinizi teslim etmeye başlayacak ve onayladığınız metinler Google Ads hesabınıza otomatik olarak yüklenecek.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bekleme listesi neden var?

Abonelik sistemimiz her ay belirli sayıda başarılı reklam denemesini garanti ediyor. Bekleme listesi aracılığıyla her müşteriye uygun yazarları atayarak verdiğimiz garantinin günlük olarak sürdürülebilirliğini sağlıyoruz.

Bekleme listesinde nasıl yukarı sıralara çıkabilirim?

Bekleme listesi kısmında Reklam Denemeleri sayfasını tanıdığınız kişilerle paylaşma imkanına sahipsiniz. Paylaştığınız her bir kişi için bir puan kazanacak ve listede yukarı sıralara çıkacaksınız.

Google Ads aboneliğimi istediğim zaman iptal edebilir miyim?

Evet, Google Ads aboneliğinizi bir sonraki fatura döngüsünden 10 gün önce olmak şartıyla istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Google Ads aboneliğimi dondurabilir ya da iptal edebilir miyim?

Hayır, maalesef aboneliğinizi donduramaz ya da iptal edemezsiniz.

Aboneliğim dahilinde Google reklam denemelerim için reklam varyasyonları almaya nasıl başlayabilirim?

Aboneliğinizi başlattıktan sonra 24 saat içinde topluluğumuzdan reklam varyasyonları almaya başlayacaksınız.

Wordapp.com’da kendi içerik yazarlarımı kullanabilir miyim?

Evet, istediğiniz kadar içerik yazarını ücretsiz olarak projelerinize davet edebilirsiniz. (Şu an için kendi yazarlarınıza Wordapp aracılığıyla ödeme yapamıyorsunuz.)

Hangi ödeme yöntemlerini kullanabilirim?

Ödemeleriniz için Visa, Mastercard ve Paypal kullanabilirsiniz.

Aboneliğim kapsamında garanti edilmiş minimum başarılı deneme sayısına ulaşılamazsa ne olur?

Eğer ilgili ay için garanti ettiğimiz getiriye ulaşamazsak garanti edilen deneme miktarını diğer aya aktarıp reklam varyasyonlarını hedefe ulaşana kadar dörde katlayacağız. Hedefe ulaşılamaması gibi bir durum söz konusu olursa ödemenizin tamamının iade edileceğinin garantisini veriyoruz.

Google reklam denemesinin performansını nasıl ölçebilirim?

Belirlediğiniz hedefi Google aracılığıyla takip edebilirsiniz.

Google Ads hesabımı Wordapp.com’a bağlamalı mıyım?

Evet, aboneliğiniz süresince reklam varyasyonları almak için Google Ads hesabınızın Wordapp.com’a bağlanması gerekmektedir.

Google Ads hesabımı Wordapp.com’a bağlamam güvenli mi? İstediğim zaman bağlatıyı sonlandırabilir miyim?

Evet, Google Ads hesabınızı Wordapp.com’a bağlamak tamamen güvenlidir. Bağlantıyı sonlandırmak istemeniz durumunda işletme hesabınızdan “uygulamalar” sekmesine girerek erişimi kaldırabilir veya  Google Ads hesabınızdan uygulama izinlerini sonlandırabilirsiniz.

Wordapp.com’da istediğim yazarı seçebilir miyim?

Yapay zeka algoritmamız sizin için en iyi yazarları seçer.

Wordapp.com, reklam varyasyonlarının kalitesini nasıl garanti ediyor?

Reklamlar, Google Ads hesabınıza gönderilmeden önce siz veya seçtiğiniz bir Elite Wordapper tarafından kontrol edilir ve onaylanır. Reklamları, tarayıcınız veya akıllı telefonunuz aracılığı ile onaylayabilirsiniz.

ONLINE İŞLETMELER WORDAPP'İ NEDEN KULLANIYOR

%50 Daha Ucuz

Wordapp’i kullanan online işletmeler, içerik ve çeviri maliyetlerinden ortalama %50 tasarruf ediyor

10 Kat Daha Hızlı

Binlerce freelance yazar ve çevirmenle Wordapp size zaman kazandırıyor

%100 Otomatik

Wordapp, özgünlük kontrolü ve metinleri sitenize yükleme de dahil olmak üzere %100 otomatik iş akışına sahiptir

Google Ads’te Reklam Varyasyonları

Google Split Test Nedir?

Reklamlar, AdWords kampanyanızın en önemli kısımlarından biridir. Reklamlarınız temel olarak web sitenize gelen potansiyel müşterilerin “içeri girip alışveriş yapmasını” bildiren bir Hoş Geldiniz tabelasıdır. Google’ın Kampanya Denemeleri ve Taslaklarını kullanarak sitenize gelen trafiğin daha küçük bir bölümüyle yeni şeyler deneyebilirsiniz. Daha sonra, orijinal kampanya ayarlarındaki değişiklikleri uygulamadan önce sonuçları yan yana görüntüleyebilirsiniz.Devamını oku

Google Split Test Nasıl Çalışır?

Küçük ölçekte birden fazla ve eşzamanlı değişikliği test etmek istediğinizde en iyi sonucu reklam varyasyonları ile alırsınız. Reklamlarınızın varyasyonları, birden fazla kampanyada ya da hesabınızın tamamında kolay bir şekilde varyasyonlar oluşturmanıza ve sonrasında test etmenize yardımcı olur. Örnek vermek gerekirse reklamınızda bulunan aksiyon cümlenizi (Call to Action) “Hemen satın al” yerine “Hemen bugün satın alın” diye değiştirirseniz reklamlarınızın ne kadar iyi performans gösterdiğini test edebilirsiniz. Bunun yanısıra yalnızca başlığınızı “Ücretsiz deneme için hemen arayın” diye değiştirerek birden fazla kampanyada test edebilirsiniz. Reklam varyasyonları ile denediğiniz varyasyonların performansını inceleyebilir ve değiştirilmiş reklamları hesabınıza uygulayabilirsiniz.

Neden Split Test Kullanmalısınız?

Genellikle şirketler bir test yapmak istediklerinde testi düşük performans gösteren kampanyalarında denemek isterler çünkü bu sayede en iyi performans gösteren kampanyalarına zarar vermeden test yapabileceklerini düşünürler. Eğer siz de daha önce iyi performans gösteren bir kampanyayı farklı ayarlarla test etmek isteyip de test etmekten çekindiyseniz buna hiç gerek yok. Çünkü Wordapp üzerinden gerçekleştireceğiniz Google Ads denemeleri ile en iyi sonuç veren kampanyanıza zarar vermeden, daha düşük ölçekte testlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bunun en büyük avantajı ise bu varyasyonları ister çok büyük kampanyalarınızda isterseniz de daha küçük kampanyalarda deneyebiliyor olmanızda saklı. Ayrıca mevcut reklamlarınızın tamamını değiştirmeyi veya reklam varyasyonlarındaki seçeneklerle yeni reklamlar oluşturmayı da deneyebilirsiniz.

Eğer ortaya çıkan Adwords reklam varyasyonları sonuçlarından ya da deneme sonuçlarından memnunsanız değiştirilmiş yeni sonuçlarınızı mevcut güncel kampanyalarınıza kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Mevcut kampanyalarınıza uygulamak istemediğiniz durumda ikinci seçenek olarak yeni Google Ads reklam varyasyonları ile yeni reklam metinlerinizi oluşturabilir ve yeni kampanyaları hayata geçirebilirsiniz. Burada amacınız, sattığınız ürün ya da hizmeti anlatırken farklı varyasyonlar yaratarak potansiyel müşterilerinizin ilgisini hangi metin ya da kampanya ile çekebileceğinizi ölçmek ve doğru stratejiyi belirlemek olmalıdır. Reklamlarınızda ve kampanyalarınızda gerçekleştireceğiniz A/B kampanyalarınızda memnun kaldığınız sonuçlarla, gerek ürününüzü gerekse de hizmetinizi potansiyel müşterilerinize en doğru metinler aracılığıyla sunarak ilgilerini kazanabilirsiniz.

Klasik Süreç Nasıl İşliyor?

Reklam varyasyonları, sattığınız ürün ya da hizmeti tanıttığınız başlık veya açıklama metinlerinin değiştirilmesiyle oluşturulur. Bunu gerçekleştirirken dilerseniz farklı promosyonları deneyebilir dilerseniz de hizmet ya da ürünlerinizin sağladığı avantajları farklı şekillerde vurgulayarak yapabilirsiniz. Klasik prosedürü izleyerek kampanya denemeleri gerçekleştirmek isterseniz Google’ın split ads için belirlediği 13 adımlık çok da kısa sayılamayacak bir süreci tamamlamanız gerekiyor. Google Ads hesabınızda bulunan taslaklar ve denemeler sekmesinden reklam varyasyonlarına girererek varyasyon yaratacağınız kampanyayı seçmeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz ve unutmamanız gereken konu ise tarih aralığı aynı olan kampanyalarınız için birden fazla reklam varyasyonu oluşturamıyor olmanız.

Yeni reklam varyasyonlarınızı belirlerken reklamlarınızı reklam başlığı, reklam açıklaması ve reklamınızın alanlarına göre filtreleyebilirsiniz. Varyasyonlarınızı oluşturacağınız bölümde ise reklamlarınızda uygulamak istediğiniz varyasyonların türünü seçmelisiniz. Büyük – küçük harf ayrımına duyarlı olan varyasyonlarınızı listedeki seçeneklerden birini seçerek belirleyebilirsiniz. Bu klasik süreçteki en çok vakit harcayacağınız ve en önemli kısım ise “Varyasyon oluştur” sekmesi. Güncel reklamınız içerisinde bulunan bir metni yeni bir metinle güncelleyebilir ya da yalnızca başlıkta bulunan bir kısmı değiştirerek yeni metni oluşturabilirsiniz. Oldukça uzun ve manuel iş gerektiren bu klasik süreç, Wordapp ile tamamen otomatize edilmiş olup size e-ticarette reklam varyasyonları yaratmanız konusunda ciddi miktarda zaman ve çeşitlilik sunmak adına planlanmıştır. Google Ads split test kurmak için Wordapp eklentisini, Google Ads hesabınıza bağlamanız yeterlidir.

Split Reklamlar için Wordapp

Bir websitesini uzun vadede ölçeklendirmenin en karlı yolu siteyi SEO kurallarına göre optimize etmektir. Fakat bu ciddi miktarda zaman alan bir süreç ve sabır gerektiriyor. AdWords ise tam tersi. Reklamlarınızı ve kampanyalarınızı bir saatten kısa bir sürede hazırlayıp yükleyebilir ve hemen sonuç almaya başlayabilirsiniz. Üstelik en büyük avantajı da bu değil. AdWords’un en büyük avantajı performansa dayalı olması ve ödemelerinizi sonuçlara dayalı olarak gerçekleştiriyor olmanız. Çünkü kullanıcıların Google’a girip bir arama yaptıklarında niyetleri belli. Satın almak için spesifik bir ürün arıyorlar. İşte bu sebepten ötürü Google AdWords çok güçlü ve son derece karlı bir çözüm sunuyor.

Bu sayede yapacağınız küçük yatırımlarla hangi anahtar kelimelerin ya da hangi reklam metinlerinizin kampanyanıza ve reklamlarınıza daha iyi dönüşler getirdiğini görebilir ve kazanan sonuçları SEO stratejinize uygulayabilirsiniz. Böylelikle arama motoru bazlı pazarlamanın (SEM) gücünü görebilirsiniz. AdWords, sıfırdan SEO stratejisi oluşturmanın yanında daha kısa ve daha net sonuç alabileceğiniz bir sistemdir fakat kullanımı aslında o kadar kolay değildir. Takip etmeniz gereken belli adımlar, kendi içerisinde tecrübe ede ede öğreneceğiniz belli kuralları vardır. Wordapp’in tamamen otomatize edilmiş sistemi ile bütün bu süreç, son derece basitleştirilmiştir ve daha net sonuçlar sağlama üzerine kurulmuştur.

Wordapp, Google Ads ROI’nızı Düzenli Olarak Artırmanızı Nasıl Sağlayacak?

Wordapp, Google Ads entegrasyonu ile şirketler için devrim niteliğinde bir araç geliştirdi. Bu entegrasyon iş gücünüzü azaltırken bir yandan da online trafiğinizi arttıracak ve pazarlama stratejinizi gözden geçirmenizi sağlayacak. Fakat beraberinde getirdiği tek yenilik de bu değil. Bu yenilikçi araç ile birlikte Google Ads ROI’nızın da sürekli olarak geliştiğini göreceksiniz çünkü ölçüm sonuçlarınızı hem Google Ads ile hem de Wordapp Ads ile takip edebilirsiniz. En büyük avantajı da hiçbir riskinin bulunmaması; bu sorunsuz ve yaratıcı çözümün size sunduğu yeniliklere kolayca ve hızlıca ulaşabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google kampanyalarınızı wordapp.com ile bağlamak ve denemeleriniz için varyasyonlarınızı belirlemek!

Basitçe anlatmak gerekirse Wordapp’in geliştirmiş olduğu baştan sona otomatik olan süreç ve bünyesinde bulunan global ölçekteki freelance yazar havuzu sizin tüm işinizi yapıyor. Bu da sizin işletmenizdeki zaman isteyen diğer alanlara odaklanabilmeniz adına size zaman kazandırıyor. Aynı zamanda yeni işletmeler için de mükemmel bir çözüm olan bu teknoloji, sonuçlar için sizi uzun süreler boyunca bekletmeyerek direkt olarak sonuç almanızı sağlıyor. Wordapp’in geliştirmiş olduğu bu yeni teknoloji sayesinde sürecin her adımına dahil olabileceksiniz ve kontrol tamamen sizde olacak. Eğer aradığınız şey daha yüksek geri dönüşüm oranları ve artan bir ROI ise, yaratıcı ve sorunsuz çözümleriyle Wordapp Ads tam olarak ihtiyacınızı karşılayan bir teknoloji. Üstelik risksiz ve garanti sonuçlarla!

Wordapp’te Split Ads Süreci Nasıl İşliyor?

Google kampanyanızı Wordapp’e bağlayıp reklam denemeleriniz için varyasyonlarınızı belirledikten sonra, tek yapmanız gereken arkanıza yaslanıp ilgi çekici reklamların yazılmasını beklemek. Global ölçekteki yazar havuzumuzda bulunan yetenekli yazarlarımız saatler içerisinde reklam metinlerinizi yazıp gönderecektir. Eğer isterseniz kendi yazar ekibinizi de projenize davet edebilirsiniz. Üstelik ücretsiz! Wordapp’in bünyesinde, metinlerin özgünlük kontrolünü gerçekleştiren otomatik bir iş akışı mevcuttur. Bu sayede üyeliğinizin başladığı ilk 24 saat içerisinde özgün, dinamik reklam varyasyonlarını almaya başlarsınız. Geriye tek kalan sizin ya da seçtiğiniz bir Elite Wordapper üyemizin metinleri sizin adınıza onaylayıp Google Ads hesabınıza sorunsuz bir şekilde yüklenmesi. Evet, bu kadar hızlı ve kolay!

Google Ads, 5 ila 15 gün içerisinde denemelerinizin sonuçlarını size sunacaktır. Wordapp Ads’in sizin ROI sonuçlarınızı arttıracağından o kadar eminiz ki bu ürünü size garanti sonuç verecek şekilde planladık. Eğer herhangi bir ayda ROI sonuçlarınızda başarılı bir artış göremezseniz, size sunduğumuz garanti sistemi bir sonraki aya devredilir. Bu sayede ROI’nizde garanti sonuç alana kadar reklam varyasyon sayınız dört katına kadar çıkabilir. Üstelik herhangi bir sebepten dolayı reklam kampanyalarınızda başarılı sonuç alınamazsa, 100% para iadesi de mevcut! Wordapp Ads ürününü hemen bugün denemeye ne dersiniz? Hiçbir şey kaybetmeden çok şey kazanabilirsiniz!

WRM DanışmanlıkRamazan Sarıcı, WRM Danışmanlık Kurucu Ortağı

DerimodSibel Güney, Derimod Dijital Pazarlama Yöneticisi

LC WaikikiÇağrı Bayram, LC Waikiki SEO Uzmanı