Wordapp Makina Öğrenimi Algoritmaları - Büyüme ve Öğrenme

Makine Öğrenimini Öğreniyoruz!

“Makine öğrenimini kullanmaya başladık”, son zamanlarda her uygulamadan duyduğumuz bir şey. Yine de, şok olmaya hazır olun: Wordapp’te makine öğrenimini kullanmaya başladık!

Yapay Zeka, sistemlerin sürekli insan müdahalesi olmadan mevcut verilerle beslenmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Wordapp’te çalışmaya başladığımız makine öğrenme algoritmaları da bundan farklı değil. Reddedilen görevlerin oranı ve teslim süresinin azaltılması amacıyla, söz konusu kullanıcıların etkinlik geçmişi ve kullanıcı özellikleri ile makine öğrenme modellerini geliştirmekteyiz.

Daha açık ifade edebilmek için, belli özelliklere sahip yazarlar belli bir görevden hoşlanmıyorlarsa, bir süre sonra onlara bunu göstermeyeceğiz. Tersine, algoritma belirli görevlerin belirli yazarlar tarafından beğenildiğini belirlerse, onlar için bu görevler, görev akışında daha yüksekte gösterilmeye başlarlar. Sonuçta yazarlar ve görevler arasında daha iyi bir uyum olacak ve bu da yayıncılara daha iyi içerik sunacaktır. Editörler ve yayıncılar daha yüksek kaliteli görevlere sahip olacaklar, geri gönderilen görevler oranı daha düşük olacak ve bu da projelerin daha hızlı teslim edilmesine yol açacaktır. Buna ek olarak, yazarlara daha iyi görevler bulmak için harcadığı zaman azalacak ve yazdıklarına odaklanabileceklerdir.

İlerlemiş olsak da, optimizasyonun sonsuz bir çaba olduğunun farkındayız ve geliştirmenin en iyi yolunun bunu birlikte yapmak olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, geçen hafta geliştirme ekibi algoritmayla ilgili bir sunum yaptı ve iyileştirme için değerli geri bildirimler oluşturdu. İş akışının çeşitli kısımlarında yer alan birçok ekip üyemiz olduğu için, bazı darboğazlar ve parametreler üzerindeki girdileri daha fazla iyileştirme için yol açtı.

Makineler gibi, biz de her zaman öğrenecek ve gelişeceğiz. Kullanıcılarımız, öğrenmemizin en kritik parçasıdır. Bu sebeple nasıl geliştirebileceğimize dair herhangi bir geri bildiriminiz varsa, lütfen aras@wordapp.com adresine bir e-posta gönderiniz.

meltem

This entry has 0 replies

Comments are closed.