İhtiyacınız olan freelance işe ulaşmanız için 7 adım - Türk freelancerlar için
Sju steg till det enda frilansjobbet du någonsin behöver

İhtiyacınız olan tek freelancer iş için 7 adım

Bu blog yazısında deneyimli ve deneyimsiz freelancerlar için Aralık 2019’dan itibaren izleyeceğimiz yolu açıklıyoruz.

Freelance iş hayatına başlamak, freelance çalışmak hiç kolay değil, ancak bu yazıdaki adımları takip ederseniz başarılı olursunuz. Garanti ediyoruz!

İşe Alıştırma Türkçe Aralık 2019

Hazırlık  – Wordapp.com’un vizyonunu okuyun (bu adımı atlamayın)

İhtiyacınız olan tek freelance iş yazımızı okuyarak başlayın.

Adım 1 – İlk ödül puanınızı kazanın ve hesabınızı aktive edin

Bir anket tamamlayarak ilk ödül puanınızı kazandınız (görevi profilinizde belirtmiş olduğunuz, şu anda bulunduğunuz ülkeden alacaksınız. Anketler hakkında daha fazla bilgiyi buradan okuyabilirsiniz.)

Adım 2 – 9 ödül puanı daha kazanın

Türkçe yazmak istediğinizi belirttiğinizde ilk davetinizi almak için toplam 10 ödül puanı kazanmanız yeterli.

Ödeme: anket ücreti + 9 ödül puanı

Adım 3 – 150’şer kelimeden oluşan ilk iki blog yazınızı yazın

9 ödül puanınızı 150’şer kelimelik iki blog yazısı ve bir eğitmene (sizi göreve davet eden ve geri bildirimde bulunan) harcıyorsunuz.

Ödeme: yaklaşık 1.3 EURO

Bir önceki adımı tekrarlayarak 9 ödül puanı kazanabilir ya da bir sonraki adıma geçebilirsiniz…

Adım 4 – Daha zor görevleri deneme zamanı – 270 kelime

10 ödül puanı harcayarak eğitmeninizden yine yardım alırsınız. 270 kelimelik bir blog sayfası yazar ve seviyeniz yükseldiği için Wordapp.com’da içerik görevleri yüklendiğinde bunları da alabilirsiniz. Bu mesafeyi katettiğinizde (ilk denemede insanların yalnızca %10‘u geçebiliyor), eğitmeniniz sizi kapalı projelere önermeye başlayacak.

Ödeme: yaklaşık 1.5 EURO

Sonraki adım için 18 ödül puanı kazanmalısınız.

Adım 5 – İlk WordPress sitenizi kurup satışçı olursunuz

Eğitmeniniz size bir domain verir ve haftalık Soru&Cevap etkinlikleri ile help.wordapp.com.tr’deki kendi-kendine-çalışma rehberleri sayesinde muhteşem bir WordPress sitesi kurmayı öğrenir, bu siteyi Wordapp.com’daki pazaryerinde listeler yahut sponsorlu post ile gösteririz.

Ödeme:  Artık kalifiye bir Wordapp.com satışçısınız ve satışçı programımızda yer alarak listelediğiniz siteler satıldığında, sponsorlu içerik yazdığınızda ya da müşteriniz için yeni bir internet sitesi kurduğunuzda %50-80 arası ömür boyu kazanç sağlayabilirsiniz.

Freelance iş yolculuğunuz boyunca size yardım eden eğitmeninize siteyi verirsiniz. Eğitmeniniz birlikte kurduğunuz site için %30  ömür boyu kazanç sağlar.

Hızlı rota satışçısı: Hali hazırda WordPress sitesi kurmayı biliyorsanız, yukardaki adımları atlayabilir, sitenizi website yöneticisinde listeleyebilirsiniz. Sitenin sahibi olduğunuzu pluginimizi yükleyerek ya da analytics hesabınızı senkronize ederek onaylayabilirsiniz.

Wordapp’ı kullanarak websitenizi listelemek, tek tıkla panele giriş yapmak gibi özellikler tamamen ücretsizdir. Sitenizi sattığınızda, sponsorlu bir içerik yayınladığınızda ya da müşteriye ayrıca bir site kurduğunuzda Wordapp’e %20 komisyon ödersiniz. Ayrıca Wordapp ile partner olarak sağladığımız domainler için site kurulumu yaptığınızda ücreti yarı yarıya paylaşıyoruz.

Adım 6 LAAS-içeriği zamanı

2020 yılında Wordapp.com, Wordapperlarla birlikte 1000’den fazla İngilizce lead generation sitesi kurmayı planlıyor. Burada trendlerle ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlk LAAS-içeriğiniz için 18 ödül puanı harcar ve eğitmeninizden (her zamanki gibi) paha biçilemez geri dönüşler alırsınız.

Ödeme: Yaklaşık 3.5 EURO, kusursuz bir içerik yazarsanız eğitmeniniz sizi LAAS-projelerine önerecektir.

Adım 7İlk LAAS-sitenizi kurun

Dijital emlak imparatorluğuna ilk adımınızı 120 ödül puanı harcayarak attınız, ustalaşarak ilk LAAS-sitenizi kurdunuz, CTA (eyleme çağrı/slogan) ve yerel SEO neden çok önemli öğrendiniz..

Ödeme: Her ay LAAS-siteleri kurarak yaklaşık 30 EURO kazanabilirsiniz. Ancak kendi sitenizi kurarak yaratacağınız leadler (potansiyel müşteri) üzerinden para kazanma fırsatına da erişeceksiniz. Aynı zamanda EWA projeleri için yeterli yeteneklere de sahip olacaksınız. (EWA’lar Wordapp’te müşteriler için kendi projelerini yürütürler.)

guzin

This entry has 0 replies

Comments are closed.